Ga naar de inhoud

Najaarsconcert Excelsior Ouwsterhaule

Zaterdagavond 2 november was het jaarlijkse najaarsconcert van Excelsior Ouwsterhaule. In een goed gevulde Oerdracht te Joure opende het B- orkest o.l.v. Katharine Santema, de avond met het nummer ‘’Halloween party’’. Saskia Hoogland was ladyspeaker van de avond en vertelde een aantal ‘’wist u datjes’’ van het B- orkest. Bijvoorbeeld wist u wat er gebeurd als iemand een repetitie mist, of 2,3,4 repetities? Het antwoord kwam van één van de jongste leden vanuit het B- orkest en dat was dat je een keer zo vaak moest trakteren dan de keren die je gemist had. Na een viertal nummers sloot het B- orkest af met het nummer ‘’Happy Summer Song’’. Hierna kwam het A- orkest het podium op en openden met het nummer ´´Overture to a new age´´ van Jan de Haan. Dit nummer was ook gelijk het thema van het najaarsconcert, als opmars naar het 75- jarige jubileum in 2020, welke op 6 juni 2020 goed gevierd zal worden met o.a. een reünie. Na de nummers ‘’David of the white rock’’ en ‘’Brave’’ van Philip Sparke, sloot Excelsior het eerste deel van de avond af met ‘’Queen Greatest Hits’’ van By Peter Kleine Schaars. En kon het publiek al swingend op de naklanken van Queen een bakje koffie halen.

Na de pauze startte Excelsior met ‘’Simmermoarn’’ van de interim dirigent van het A- orkest, Thom Zigterman. Vervolgens was het tijd voor de gastartiest van de avond, de band WIEBE. Deze band bestaat uit Wiebe Kaspers (zang en piano), Daan Slagter (drums) en Florian den Hollander (bas). De band WIEBE speelde o.a. een aantal nummers van hun nieuwe album Y, welke 10 songs bevat over de verwerking van liefdesverdriet. Tussendoor lieten zij samen met Excelsior een aantal nummers ten gehore brengen. Ook was er een solo weggelegd voor Jelmer Jaspers op trombone samen met WIEBE.

De avond werd door WIEBE en Excelsior gezamenlijk afgesloten met het nummer ‘’Diamonds of the soles of her shoes’’ van Paul Simon. Een swingend nummer wat startte met Afrikaanse zang en eindigde met een flinke drumsolo van Daan Slagter.